شرکت ایسر موفق شد با پیشی گرفتن از شرکت اسوس در سه ماهه سوم از سال جاری میلادی به بزرگترین فروشنده مینی‌-نوت‌بوک‌ها یا همان نت‌بوک‌ها در جهان تبدیل شود.

 

به نقل از NewsFactor، دو مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی گارتنر و DisplaySearch در مطالعات اخیر خود نشان دادند، اسوس برای نخستین بار در اواخر سال 2007 میلادی نت‌بوک‌ها را به جهان معرفی کرد، اما شرکت ایسر در سه ماهه سوم سال 2008 میلادی توانست 35 درصد بازار جهانی نت‌بوک‌ها را از آن خود کند و به بزرگترین عرضه‌کننده نت‌بوک در دنیا تبدیل شود.
به گفته کارشناسان، میزان فروش مینی-نوت‌بوک‌ها در بازارهای جهانی طی سه ماهه سوم از سال جاری میلادی 160 درصد رشد کرد. در این میان، در کشورهایی که تولیدکنندگان نت‌بوک‌ها با شرکت‌های مخابراتی قراردادهایی را منعقد کرده بودند و این کامپیوترهای کوچک را از طریق شرکت‌های مخابراتی عرضه می‌کردند، فروش این محصولات بیشتر بود.
این طور که گفته می‌شود، افزایش فروش مینی-نوت‌بوک‌ها در سه ماهه سوم سال جاری میلادی باعث کاهش فروش رایانه‌های شخصی در این دوره زمانی شد. بیشترین فروش مینی‌-نوت‌بوک‌ها در این دوره مربوط به مناطق خاورمیانه، اروپا و آفریقا شده است.
سه شنبه اول 11 1387
X